Łączna liczba wyświetleń

Obserwuj mnie :)

czwartek, 28 maja 2015

Jak dobrać makijaż do kształtu twarzy?

Nikt nie jest idealny. Nawet boskie modelki z pierwszych stron gazet nie zachwyciłyby cię na ulicy, gdyby nie profesjonalnie wykonany makijaż. Nie chodzi tu tylko o odpowiedni dobór kolorów i technikę nakładania poszczególnych produktów. Liczy się również dopasowanie makijażu do indywidualnych cech w taki sposób, by podkreślić to, co dobre, a zatuszować to, co pozostawia wiele do życzenia. Mówiąc prościej: liczy się kształt twarzy. W zależności od tego, czyt twoja twarz jest owalna, okrągła, trójkątna, kwadratowa, czy podłużna, powinnaś malować się w pewien z góry określony sposób. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak niewiele potrzeba, by diametralnie poprawić swój wygląd, zapraszam do lektury tego artykułu. Dowiesz się z niego jak dopasować makijaż do kształtu twarzy.

Żeby móc wykonać dopasowany do kształtu twarzy makijaż, będziesz potrzebować podkładu w dwóch odcieniach: pierwszym idealnie dopasowanym do twojej karnacji i drugim o ton ciemniejszym. Nie używaj zbyt ciemnego podkładu, ponieważ przejścia między odcieniami będą wówczas zbyt widoczne. Będzie ci również potrzebny duży pędzel, gąbki do nakładania podkładu i puder w dwóch odcieniach (dopasowanym do karnacji i o ton ciemniejszym).

Twarz owalna

To najlepszy kształt twarzy. Jeśli chodzi o makijaż, możesz próbować dosłownie wszystkiego. Idealnie owalna twarz ma długość równą 1 ½ szerokości twarzy, a żuchwa i czoło mają tę samą szerokość. Jeśli twoja twarz nie jest idealnie owalna, sprawdź poniżej jak temu zaradzić.Twarz okrągła

W porównaniu do twarzy owalnej, charakteryzuje się mniejszą odległością między czołem, a podbródkiem, a większą od policzka do policzka. Policzki są pełne, a broda zaokrąglona. Całkowita długość twarzy jest porównywalna z jej szerokością. Jeśli jesteś właścicielką twarzy o takim kształcie, musisz bardzo dużo uwagi poświęcać stylizacji brwi. Nie reguluj ich w ostry łuk, ponieważ przez to twoja twarz będzie się wydawać jeszcze bardziej okrągła.
To, czego potrzebujesz, to wydłużenie twarzy. Osiągniesz to przez wykonturowanie ciemnym podkładem linii żuchwy, skroni i policzków. Zacznij od małżowiny usznej i kieruj się w stronę policzka. Na resztę twarzy nałóż jaśniejszy podkład, pamiętając, by dokładnie rozetrzeć granicę między dwoma odcieniami. Na koniec nałóż na policzki trochę różu i delikatnie rozetrzyj go w stronę skroni.


Twarz kwadratowa


Ma taką samą szerokość mierzoną wzdłuż czoła, od policzka do policzka i wzdłuż żuchwy. Czoło jest mocne i szerokie, żuchwa kanciasta. Nie oznacza to jednak, że taka twarz nie może wyglądać niesamowicie seksownie. Po pierwsze musisz podkreślić za pomocą ciemniejszego podkładu środkową część czoła, brodę, nos i obszar w pobliżu oczu. Nanieś ciemniejszy podkład również na linię włosów przy skroniach i żuchwę w najbardziej kanciastych miejscach. Dzięki temu złagodzisz nieco rysy twarzy. Jeśli chodzi o policzki, stosuj łagodniejszy makijaż, żeby nie zwracać na nie uwagi. Róż, którego używasz powinien być matowy i nieco ciemniejszy. Dzięki temu optycznie spłaszczysz zbyt wypukłe policzki.

Twarz podłużna

Ten kształt twarzy ma wysokie czoło, wysoko umiejscowione kości policzkowe i wyraźną linię żuchwy. Jest dłuższa, niż szersza. Rozwiązaniem przywracającym odpowiednie proporcje twarzy podłużnej jest nałożenie jaśniejszego podkładu na skrobnie, policzki i dolną część żuchwy. Na pozostałą część twarzy nanieś ciemniejszy podkład. Róż powinien nakładaj w taki sposób, by zacząć od małżowiny usznej i kierować się w kierunku nosa. Co więcej, pamiętaj, by w zewnętrznych kącikach oczu zawsze stosować ciemniejszy cień.Twarz trójkątna

Charakteryzuje się wąskim czołem i kościami policzkowymi, a szeroką linią żuchwy. W makijażu tego typu twarzy najczęściej chodzi o to, by złagodzić jej dolną część. Jeśli masz wydatną brodę i policzki, powinnaś nakładać na nie podkład w odcieniu odpowiadającym twojej karnacji. Bezwzględnie musisz unikać podkreślania policzków lub brody. Ciemniejszy podkład nakładaj na obszar skroni i pamiętaj, by nie przesadzać z makijażem oczu. Podkreśl brwi, a usta pomaluj błyszczykiem lub pomadką w ich naturalnym kolorze.13 komentarzy:

 1. super! fajnie się czegoś nowego dowiedzieć :)
  ja mam okrągłą buźkę :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatny post :) gorzej z tym, że sama nie potrafię określić jaki mam kształt twarzy ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post, przyda się :)
  Mogłabyś jeszcze pomyśleć o poście na temat dobierania fryzury do kształtu twarzy :D

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:) http://mylittlekingdomx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydatny post!
  http://agataweranika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochana, ale trafiłaś :) Właśnie jutro opublikuję post w tym temacie :)
  Pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy artykuł. Zapraszam na stronę http://ziolaizdrowie.cba.pl/, która zawiera opis ziół i innych produktów naturalnych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dodaje do obs i zapraszam do mnie ☺
  Bardzo fajny, a co ważne - ciekawy blog.
  Pozdrawiam
  A.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przydatne ale ja nie moge zdiagnozowac swojego kształtu twarzy :D

  OdpowiedzUsuń
 9. moze dzięki temu pomyśle jaki fryz mi pasuje, dzięki

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie miałam pojęcia o kilku trickach! :) Wykorzystam je z pewnością. Lecę czytać dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo przydatny post :)

  Nie jestem pewna jaki jest kształt mojej twarzy :P

  Miłego dnia ;)

  OdpowiedzUsuń

Post był interesujący?Zostaw coś po sobie ;)