Łączna liczba wyświetleń

Obserwuj mnie :)

czwartek, 30 kwietnia 2015

Perlux - kapsułki do prania


Jako,że jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych proszków do prania,to właśnie po nie najczęściej sięgamy dokonując zakupu.
Nic w tym dziwnego,proszki doskonale sobie radzą z najtrudniejszymi zabrudzeniami,jednocześnie chroniąc kolorowe ubrania przed wyblaknięciem,a białe przed poszarzeniem.
Doskonale zmiękczają też wodę,jeszcze bardziej zwiększając skuteczność prania.
Jednak niewielu z nas wie,że używanie proszku wpływa negatywnie na nasz ekosystem,a nawet zdrowie.
Problemów proszków jest ich "sypka postać"utrudniająca odpowiednie dozowanie do temperatury,zabrudzenia czy twardości wody.
A im więcej wsypiemy go do pralki tym więcej chemii trafi do ścieków i do ekosystemu.
Dodatkowo postać rzadkiego pyłu unosi się w powietrzu przy używaniu lub przechowywaniu,dostając się do naszego układu oddechowego podrażniając go.

Inna opcją są żele do prania -są one najsłabszym rozwiązaniem.
Mają problem z dopieraniem trudnych zabrudzeń,nie wpływają na miękkość wody,a także nie chronią naszych ubrań przed utratą kolorów lub szarzeniem.
 Dzięki zamkniętej formule,są łatwiejsze w dozowaniu,jednak warto pamiętać o ich zgubnym wpływie na ekosystem wodny.

Swoistym złotym środkiem pomiędzy jednym,a drugim są więc tzw.hybrydy
czyli kapsułki piorące mające postać dwukomorową i rozpuszczalną w wodzie.W jednej komorze znajduje się proszek a w drugiej żel.
Kapsułki zostały stworzone z myślą o ochronie środowiska.
Dzięki firmie LAKMA (znanej m,in z produktów marki Sidolux) miałam przyjemność testowania kapsułek w trzech wersjach.
-do prania tkanin białych (Perlux white)
-do prania tkanin kolorowych (Perlux color)
-hipoalergicznych do prania ciuszków dzieciecych (Perlux baby care)

Jak mówi producent –

Perlux Super Compact WHITE to innowacyjne, super skoncentrowane kapsuły piorące z proszkiem i żelem. Dzięki hybrydowej technologii, produkt łączy w sobie najlepsze cechy proszków i żeli do prania, dzięki czemu jest niezawodny w walce z plamami na białych ubraniach, jednocześnie chroniąc je przed szarzeniem. Nadaje praniu przyjemny, długotrwały zapach.
Perlux Super Compact COLOR łączy w sobie najlepsze cechy proszków i żeli do prania, dzięki czemu jest niezawodny w walce z brudem i uporczywymi plamami na kolorowych ubraniach, zachowując przy tym ich intensywność i chroniąc przez mechaceniem się. W ten sposób pranie jest skuteczne i bezpieczne, jak nigdy dotąd. I to niezależnie od temperatury!

Perlux BABY to perły piorące do białych oraz kolorowych ubranek dziecięcych
i dla osób o skórze wrażliwej lub skłonnej do alergii. Zawiera zaawansowaną formułę HYPOALLERGENIC CARE, opartą na bezpiecznych składnikach, pozbawioną fosforanów, sztucznych barwników i alergenów. Połączenie najlepszych cech proszku, odplamiacza oraz żelu gwarantuje skuteczność
w walce z plamami, a dodatek mydła zapewnia optymalną pienność
i skuteczność prania. Produkt zawiera subtelną, hipoalergiczną kompozycję zapachową, co potwierdzają niezależne badania dermatologiczne.Moja opinia

Kapsułki składają się z dwóch warstw: w jednej znajduje się proszek, a w drugiej żel.Mają wielkość porównywalną do kapsułek zagranicznych producentów (1 sztuka waży 24 gramy), pachną od nich mniej intensywnie, ale działają równie skutecznie. Perlux Color nadaje się do prania w 30 i 60 stopniach, natomiast Perlux White do prania w 30, 60 i 90 stopniach. Do lekko zabrudzonego prania wystarczy 1 kapsułka, a w przypadku większych zabrudzeń – 2 sztuki. 
Mam małe dziecko,które notorycznie brudzi ubranka i z czystym sumieniem mogę przyznać,że potrzebowałam 2 kapsułek,aby skutecznie pozbyć się plam.
Zapach jest dość intensywny i długo utrzymuje się na odzieży.
Jestem zadowolona z tego produktu i myślę,że zostanie on na stałe w mojej łazience.

4 komentarze:

 1. Dzięki za opinię,bo niejednokrotnie zastanawiałam się nad zakupem tych kapsułek.Jednak bałam się zaryzykować,bo zawiodłam sie na zagranicznych.Teraz przy zakupach z pewnoscią sie na nie skusze;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dłuzszego czasu używam tych kapsułek i jestem zadowolona.Zawiodłam sie na zagranicznych ale zaryzykowałam z Polskimi i mi sie sprawdziły.
  Cena tez przystepna

  OdpowiedzUsuń
 3. My już od długiego czasu używamy kapsułek, ale tych jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje ulubione kapsułki to te z Ariela :) Muszę wypróbować te, bo jeszcze ich nie miałam :)

  OdpowiedzUsuń

Post był interesujący?Zostaw coś po sobie ;)